Netflix Nedir Nasıl Kullanılır?

İnternetin en büyük hizmetlerinden biri olan Netflix nedir nasıl kullanılır? Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte televizyon izleme alışkanlıklarımızda değişmeye başladı. Sevdiğimiz bir diziyi ya da filmi izlemek için saatlerce televizyon başında beklememiz gerekiyordu. Günümüzde ise bu alışkanlıklar tamamen ortadan kalktı.

Netflix dünyanın en çok kullanılan online TV platformlarından bir tanesidir. Son yıllarda daha da popüler hale gelen netflix ücretli üyelik hizmetinden sizde yararlanabilirsiniz. Netflix ülkemizde de oldukça popülerdir.

Netflix Nedir?

Netflix, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan bir medya hizmetidir. 1997 yılında kurulmuştur. Dünya çapında yayınlar sunan firma dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Netflix ücretli abonelik üzerinden yayınlarını sunuyor. Dünyada Çin, Kırım, Kuzey Kore ve Suriye dışında tüm ülkelerde bulunuyor.

Netflix Nasıl Çalışır?

Netflix uygulaması için mutlaka paket satın almanız gerekir. Ücretli üyelikten sonra ana sayfada yüzlerce film ve belgesele aynı anda erişebilirsiniz. Platform üzerinde kategoriler kısmında da sevdiğiniz film ve dizileri görüntüleyebilirsiniz. Netflix hızlı ve yüksek kalitede çalışarak kullanıcı isteklerine yanıt veriyor. İstediğiniz zaman filmlere göz atabilir ve izleyebilirsiniz.

Netflix Televizyondan ve Bilgisayardan Nasıl İzlenir?

Netflix uygulamasını hem televizyondan hem de bilgisayardan açabilirsiniz. Smart TV özelliğine sahip televizyonlarda otomatik Netflix bulunuyor. Smart TV özelliğiniz bulunmuyorsa HDM kablosunu kullanarak da platforma giriş yapabilirsiniz. Bunun için bilgisayardan destek almanız gerekir. Bilgisayarınızı televizyona HDMI kablosu ile bağlayarak filmlerin tamamına erişebilirsiniz.

Yüzlerce dizi ve film seçeneğiyle milyonlarca üyesinin beğenisini kazanan Netflix, çektiği yerel yapımlarla Türk izleyicilerden de ilgi görmeyi başarıyor. Çevrimiçi dizi ve film izleme platformu olarak faaliyetlerini gerçekleştiren Netflix, sunmuş olduğu farklı kategorilerdeki yapımlarla her yaştan kişiye hitap ediyor. Kendisini sürekli olarak geliştiren Netflix’i tüm akıllı cihazlar üzerinden izleyebilirsiniz. Televizyondan da izlenme desteği veren platform herkesin sevdiği uygulamalardan biri olmayı başardı. Netflix nedir nasıl kullanılır? Netflix’i bilgisayardan izlemek için sitesini tıklamanız yeterlidir. Site üzerinden üyelik bilgilerinizi girerek dilediğiniz zaman yapımların keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Dünyanın en popüler dizi ve filmlerine uygulama üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!