Televizyonda Live Share Uygulaması Nasıl Başlatılır?

Ekran yansıtma aracı olan live share, televizyonda live share uygulaması nasıl başlatılır gelin buna hep birlikte bakalım. Cihazlarımızı ekrana yansıtmanın birçok yolu bulunmaktadır. İki kalıba ayıracak olursak kablolu ve kablosuz bağlantı olarak ayırabiliriz. Kablolu bağlantılar genellikle live share uygulaması olmayan televizyonlar için kullanılmaktadır Ekranı yansıtmak için iki çeşit kablo türü kullanılmaktadır. Bunlar; “HDMI ve VGA”. Kablosuz bağlantı için televizyonların kendi uygulamalarını kullanabilirsiniz veyahut ekranı paylaşacak cihazınıza live share uygulamasını indirmek olacaktır.

İlk önce live share uygulaması nedir ona değineceğiz.

Live share uygulaması, cihazlarınızı kablosuz bağlantı yaparak ekran yansıtmanıza yardımcı olan bir araçtır. Birçok farklı firma tarafından yazılmış olan live share uygulamasının temel özellikleri aynı olmaktadır. Bu yüzden live share uygulaması arıyorsanız, uygulamada aradığınız en önemli konu bağlantı süreleridir. Uygulamaları incelediğimizde temel sorunun bağlantı sürelerinin çok olması veya sürekli kopması olmaktadır. Bu yüzden ekran yansıtma uygulaması seçerken dikkat etmelisiniz.

Televizyonda live share uygulaması nasıl başlatılır uygulamalı olarak maddeliyoruz.

  • Uygulamayı açıyoruz
  • Wi-fi ya da bluetooth üzerinden televizyonla eşleştiriyoruz
  • Eşleştirme sonrası ekranınınız yansımış olacaktır

Kablolu Ekran Yansıtma Yöntemi

Televizyonlarında live share uygulaması olmayan kişilerin üzülmesine gerek yok kablolu ekran yansıtma da live share gibi kolay bir sürece sahiptir. İlk olarak yapmanız gereken bilgisayar ve televizyonunuzun HDMI veya VGA kablolarından hangisinin uygun olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Hangi kabloyu takacaksanız ona ait girişe takmanız lazımdır. VGA kablo türü televizyonun “PC-ın” girişine takılmalıdır. HDMI kablosu ise HDMI girişine takılmalıdır. Daha sonrasında kumanda da karenin içinde bulunan yatay çizgiye basarak ekranda gelen seçenekleri hangi kablo girişine göre bağladıysanız o seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Eğer hata veya bağlantı yapmadıysa başka kablo ile deneyebilirsiniz. Tekrarlanan sorunlar için teknik servisten destek alabilirsiniz.

Artık hayatımızın her alanında teknoloji ile iç içeyiz. Teknolojinin getirdiği en büyük faydalardan biri olan ekran yansıtma modeli sıkça kullanılmaktadır. Bazen oyun oynarken bazen film izlerken bazen de YouTube gibi platformlardan video izlerken televizyona ekranı yansıtmak çok daha kaliteli zamanlar geçirmemize olanak sağlamaktadır.

Sizlere bu yazımızda televizyonda live share uygulaması nasıl başlatır onu anlattık.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!