Monitör Overclock Olur mu?

Monitor overlock özelliği merak eden kullanıcılar içinde monitör overlock olur mu sorusu da merak edilmektedir. Overlock özelliği sayesinde FPS hızı ve görüntü hızı daha hızlı bir şekilde arttırılmaktadır. Grafik ve işlemci kartlarında olan Overclock özeliği oyun oynayanlar içinde daha yüksek görüntü kalitesi ile daha fazla FPS elde edebilmesini sağlamaktadır.

Grafik yükseltme işiyle uğraşmakta olan kullanıcılar içinde büyük fayda sağlayan Overclock özelliği ise bazı kullanıcılar içinde daha aşırıya kaçması durumunda ise ters tepmektedir. Grafik yükseltme işlemi daha çok çekirdek voltaj ve aynı zamanda da hafıza hızının da daha fazla artırılmasını amaçlamaktadır. Burada aynı zamanda overclock işlemi yapmak isteyenler içinde nasıl yapılacağını belirtmektedir.

Overclock Hangi Bileşenlere Uygulanabilir?

Overlock özelliğini aktif hale getirmek için birden fazla yol uygulanmaktadır. Burada overlock işlemini yapmak için işlemci kullanılmaktadır. İşlemci özelliği sayesinde daha hızlı hız görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Fakat bazı bilgisayarlar için bu özellik sınırlıyken AMD özellikli bilgisayarlarda ise bu özelliği kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Bu özelliği aktif hale getirebilmek için aynı zamanda ekran kartı da işe yaramaktadır. Ekran kartı için overclock işlemini uygulamak için program indirmeniz gerekir. Burada aynı zamanda RAM’inizinda frekansını yükseltmek açısından yapmanız gereken overclock işlemi içinde aynı zamanda yeni RAM’ler üzerinden de daha büyük bir etkiye sahiptir. RAM frekansı artınca bilgisayarın zarar görme hızı da artar.

Monitör Overlock Özelliği Nasıl Yapılır?

Monitör üzerinden overlock işlemini aktif hale getirebilmek için güncel ekran kartı sürücüsü da aynı zamanda bilgisayarınızda yüklü olması gerekir. Bu işlemden sonra ise ekran kartı sürücünüz üzerinden de hangi marka varsa o markaya uygun olarak da patch dosyasını ve overclock programını indirin.

Dosya indirimi için patcj özelliğini aktif ediniz. Bu işlemden sonra testmod’e çalıştırıp aktif hale getirin. Bu işlemden sonra bilgisayarı baştan başlatın. CRU yu çalıştırdıktan sonra azar azar arttırın. Bu işlem ile beraber aynı zamanda monitör overlock olur mu sorusu da buna bağlı olarak overlock özelliği aktif hale gelmiş olur.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!