Jailbreaksiz iPhone’a Tweak Yükleyin!

iPhone telefona sahip olanlar mutlaka Jailbreaksiz iPhone’a Tweak Yükleyin! Neden mi? Gelin anlatalım. Ama ilk önce sizlere Jailbreakve Tweak nedir onu anlatalım.

Jailbreak Nedir?

IOS işletim sistemi sorunsuz çalışması ve kapalı bir kutu olması sürekli tartışılmaktadır. Kullanıcıları korumak, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak ve tüm işleyişin sorunsuz devam etmesi için birçok şeyi kısıtlamaktadır. Hatta Apple bunu abarttığını düşünen ve şikâyet eden birçok insan bulunmaktadır.

Daha fazla işleve sahip olmak ve daha özgür olmak isteyenlerin yaptıkları çalışmalara “jailbreak” denir.  AppStore’ da olmayan bir uygulamaya erişmek ve daha birçok konuda sizlere erişim hakkı vermektedir. İşletim sistemine erişim sağlamak için gerçekleştirilen root yöntemidir.  Burada belirtmemiz gereken diğer unsur ise AppStore’ da bulunan ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirmenize olanak sağlamamaktadır. Fakat bu işlem sayesinde geliştirilmiş uygulamalar bulunmaktadır. Android kullanıcılarının da bildiği üzere “apk” dosya indirme aracı değildir. Bu araçların gelişimini sağlayan işlemdir. Eğer sizde bu işlemleri yapmak ve özgürlüğünüzü isterseniz jailbreaksiz iPhone’a tweakyükleyin! Gelelim tweaknedir bunu cevaplayalım.

Tweak Nedir?

IOS cihazlara yenilikler katan temalar, bluetooth ile veri alış-veriş yapılması, eklentiler gibi Apple cihazlarında izin verilmeyen şeylerin jailbreaklı cihazların kullanabildiği eklenti uygulamalarıdır. Bu uygulamalara erişim bazen Google da ücretsiz olarak sunulsa da bazıları da cydiastore üzerinden dolar kuru ile satılmaktadır.

Şimdi ise jailbreaksız cihazlara tweak nasıl yüklenir? Onu anlatalım. Sırasıyla bu adımları takip etmelisiniz.

  • Safariye giriş yapın.
  • Arama çubuğuna “extensify” yazın ve siteye giriş yapın.
  • Karşınıza gelen ekranda mail adresinizi girip onaylayın.
  • Daha sonra tweak için ücret istenecektir. Bu ücreti yatırdıktan sonra uygulama başlatılır.
  • Uygulama başladıktan sonra sertifkalar yüklenir ve telefonunuzu yeniden başlatmanız istenir.
  • Cihazı yeniden başlattıktan sonra artık her şey tamamdır.

Bu yöntem ücretli bir yöntem olmaktadır.  Bunun ücretli olmasının temel sebebi ise verilen efor ve kaynaktır. Geliştiriciler her IOS güncellemesin de yeniden geliştirmeye başlamaktadır. Bunun için de ücret isteniyor. Eğer sizlerde telefonunuzu özelleştirmek ve özgürce kullanmak isterseniz jailbreaksiz iPhone’a tweakyükleyin!

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!