Kullanılmayan Gmail Hesapları Silinir Mi?

Birçok kişi tarafından merak edilen kullanılmayan gmail hesapları silinir mi? Sorusu da birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Burada kullanılmayan ve uzun bir süredir kullanmadığımız gmail hesaplarını da silmek açısından Google birden fazla seçenek sunuyor uzun süredir kullanmadığınız gmail hesaplarını silmek için bu yolu tercih edebilirsiniz.

Günümüzde herkesin bir veya birden fazla mail adresi var fakat maillerimiz belli bir süre sonra dolduğu için burada kullanılmayan gmail hesaplarını silmek en doğrusu bunun yanı sıra aynı zamanda gmail hesaplarının da şifre sorunu üzerinden de aynı zamanda kullanılmayan gmail hesapları Google tarafından otomatik olarak silinir.

Google Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Google üzerinden hesaplarınızı silmek için yapmanız gereken tek şey Google ayarlar menüsü üzerine gelmek burada Google hesabı nasıl silinir sorusuna bağlı olarak şu yollara başvurmanız gerekir;

  • İlk önce tarayıcı üzerinde yer alan https://myaccount.google.com/ adresi üzerine geliniz ve bu sekme üzerinden Gmail yani Google hesabınızı kullanarak oturum açınız.
  • Bu sekme üzerinden de “Gizlilik ve Kişiselleştirme” bölümüne geldikten sonra bu sekme altında bulunan “Verilerinizi ve Kişiselleştirmeyi Yönetin” seçeneğine gelin.
  • Bu sekme üzerinden de Veriler ve Gizlilik sayfası üzerinin alt kısımda bulunan Diğer Seçenekler sekmesinde yer alan “Google Hesabınızı Silme” seçeneği karşınıza çıkacaktır.
  • Bu seçeneğe geldikten sonra karşınıza çıkan sayfa üzerinden e-posta adresi ve aynı zamanda şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Burada seçenekleri kabul ettikten sonra Google hesabınızı sileceksiniz.

Google Hesabı Kendi Kendine Silinir mi?

Google hesabınızı silmek için aynı zamanda Google hesabı kendi kendine silinir mi sorusu da merak edilmektedir. Bu konu hakkında Hotmail hesapları 1 yıl silinmezse hesaplar otomatik olarak silinmektedir.

Bununla beraber aynı zamanda Hotmail hesapları siliniyorsa gmail hesapları da bununla birlikte siliniyor mu sorusu da merak edilmektedir. Gmail hesapları da kişinin tercihine bağlı olarak 3 aylık 6 aylık ve 1 yıllık sonunda kendi tercihinize bağlı olarak silinmekle beraber kullanılmayan gmail hesapları silmek için karşınıza çıkan seçenek üzerinden de tercihinizi yapabilirsiniz.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!