iPhone’da Gizli Klasör Oluşturma

İPhone marka telefonlarda gizli dosya oluşturmak isteyenler iPhone’da gizli klasör oluşturma kısmını da buna bağlı olarak merak etmektedir. Gizli klasör oluşturma işlemi için yapmanız gereken adımları siz değerli okuyucularımız için tek tek ele aldık.

Yeni yapılan özellik ile beraber iPhone kullanıcıları aynı zamanda iOS 9 işletim sistemine sahip işletim sistemleri sayesinde kimsenin görmek istemediği dosyalar gizlenmektedir. Bu yöntem özellikle telefonundaki dosyaları gizlemek için kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

İphone gizli dosya oluşturma işlevi sayesinde telefon üzerinde yer alan birden fazla medyayı en iyi şekilde gizleyebilir aynı zamanda burada yer alan birçok fotoğraf ve videoyu da gizli bir şekilde de saklayabilirsiniz.

İphone’da Gizli Klasör Oluşturma Nasıl Olur?

Telefonunuzda dosya gizleme özelliği yöntemini yapmak oldukça basit bir yöntemdir. Burada ilk olarak ihtiyacımız tek şey ise gri ya da beyaz renkli olan bir duvar kağıdıdır. Bu durumu ayarladıktan sonra ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra genel kısmına giriş yapınız ardından erişebilirlik kısmına giriş yaptıktan sonra İphone kontrast ayarlamasını da yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken kısım ise iPhone cihazınız üzerinden aynı zamanda kontrastın arttırılmasıdır. Beyaz duvar kağıdı seçtikten sonra ise şeffaflık ayarının da devre dışı bırakmanız gerekir.

Gri duvar kağıdı seçilirse ise parlaklık biraz daha kısılması gerekir. Bir sonraki işlemde de görünmez simgeler oluşturmak açısından AppStore kısmı üzerinden de AppIcons Free bölümüne giriniz ardından CoolIcon Themes kısmından Backgrounds&Wallpapers uygulamasını aratınız bu uygulamayı indirdikten sonra uygulama üzerinden istediğiniz duvar kağıdını indirebiliriz.

Klasör gizleme işini yapmak içinde burada yer alan yöntemde daha basittir. Normal klasör oluşturma işleminde de bu klasörü daha önce oluşturduğumuz klasörle gizliyoruz.

Görünmez Bir Simge Oluşturma İşlemi Nasıl Olur?

İphone üzerinden görünmez bir simge oluşturmak için yapmanız gereken işlemlerde şu şekildedir. Parantezler içinde yer alan boşluğu kopyalayın ardından. En son yapmanız gereken işlem ise duvar kağıdını sadece ana ekran kısmı üzerinden ayarlamak olacaktır buna bağlı olarak İphone’da gizli klasör oluşturma işlemi gerçekleşmiş olur.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!