Xiaomi Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Xiaomi cihazları çokça kişi tarafından kullanılmaktadır xiaomi yazı tip nasıl değiştirilir? sorusu özellikle cihazlar üzerinde sürekli aynı yazı tipini kullananlar için değişiklik yapmak istedikleri zaman yapılması gereken bir özelliktir. Burada kullanılan yazı tipinin güzel görünmesi telefonu daha iyi bir şekilde kullanımını sağlamaktadır.

Dünyanın en popüler telefonlarından birisi olan Xiaomi marka telefonlar için de xiaomi yazı tipi değiştirme işlemleri gayet kolay buna bağlı olarak telefon da birkaç işlem sonrasında sizde hızlı bir şekilde cihaz üzerinde yazı tipini değiştiriniz. Basit ve hızlı bir şekilde Xiaomi cihazlar üzerinde yazı tipini nasıl değiştirirsiniz sorusunun cevabına bakmak için yazımızın devamını okuyunuz.

Xiaomi Temalara Giriş

Popüler telefonlar arasında yer alan Xiaomi üzerinden yazı tipini değiştirmek için ilk olarak her model Xiaomi telefonda yer alan temalar sekmesine geliniz. Bu kısımda yer alan yazı tipi ayarları kısmı üzerinden de yazı tipini değiştirebilirsiniz. Xiaomi telefonlarda temalara girmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

Ayarlar>Ekran Ayarları>Yazı Tipi Seçenekleri>Üç Nokta Simgesi.

Üç nokta simgesine üzerinden daha sonra telefon sizi yine burada temalar uygulamasına yönlendirecektir. İstediğiniz zaman Yazı Tipi Seçenekleri kısmında cihazınızda yüklü olan yazı tiplerinden birini seçebilir aynı zamanda boyut ayarlaması da yapabilirsiniz.

Xiaomi Yazı Tipinin Uygulanması

Xiaomi marka telefonlar aynı zamanda Xiaomi yazı tipinin uygulanması işlemleri de beğendiğiniz yazı tipini indirdikten sonra uygula seçeneğine tıkladıktan sonra cihazı yeniden başlatıyoruz. Cihaz tekrar açıldıktan sonra yeni yazı tipini daha iyi şekilde uygulamış olacaksınız.

Xiaomi Temalar Uygulaması

Xiaomi yazı tipini değiştirmek için aynı zamanda Xiaomi temalar uygulaması da kullanılmaktadır. Bu uygulamaya girdikten sonra alt menüde yer alan fontlar butonuna tıklıyoruz. Bazı modellerde bu boton çıkmayabilir. Butona tıkladıktan sonra telefon mağaza kısmına gelecek. Bu kısımda dünyanın her yerinden tasarımcıların yüklediği sayısız yazı tipi örnekleri bulunmaktadır. Dilerseniz istediğiniz yazı tipini burada alabilirsiniz.

Yukarıda yer alan arama çubuğu kısmı üzerinden spesifik bir yazı tipi için arama yapabilir, istediğiniz zamanda sizler için önerilmiş olan fontlar arasından dilediğiniz yazı tipini de seçebilirsiniz. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken nokta alacağınız yazı tipi fontunun yanında TR ibaresinin bulunmasına dikkat ediniz. TR ibaresi sayesinde Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Bu üç seçenek sayesinde Xiaomi marka ve modeller üzerinden yazı tipini değiştirme işlemlerini de yapabilirsiniz. Xiaomi yazı tipi nasıl değiştirilir sorusuna bağlı olarak yazı değiştirme işlemleri bu üç seçeneği takip etmek gerekir.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!