Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatası

Hayatımızın bir parçası olan sosyal medya uygulamaları ve özellikle Instagram’da kullanıcılar bazen birtakım sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunlardan birisi de Instagram’da emoji göremiyorum hatası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu hatanın kaynağı ve çözüm yollarından sizin için bahsedeceğiz.

  1. Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatası Neden Kaynaklanır?

Instagram’da emoji göremiyorum hatası neden kaynaklanır? Bu hatanın bazı sebepleri vardır. Öncelikle Android ve IOS işletim sistemleri kullanıcılarına farklı emoji özellikleri sunmaktadır. Android sürümü kullanıcıları IOS sürümünden, IOS sürümü kullanıcıları Android sürümü üzerinden yollanan emojileri görememektedir.

Telefonunuzdaki Instagram uygulamasının güncel olmaması da emojilerin görünmeme nedenlerinden biridir. Instagram kullanıcılarına daha iyi bir hizmet verebilmek amacıyla sürekli güncelleme göndermektedir ve bu güncellemeler arasında yeni emojiler içeren arayüz güncellemeleri de olabilir.

Android sürümü üzerinden Instagram erişimi sağlayan kullanıcılarda, android sürümünün 4.4’ün altında olması, yeni emojilerin görünmemesinin nedenlerinden biridir. Bu durum IOS, yani Iphone kullanıcılarında görülmemektedir. Çünkü IOS, emojilerin de güncellenmesini sağlar. Fakat Android, 4.4 ve alt sürümlerine sahip kullanıcıları için böyle bir özelliği henüz getirmemiştir.

Instagram’da emoji göremiyorum hatası ve kaynaklarından bahsettik. Sıra çözümünde.

  1. Instagram’da Emoji Göremiyorum Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da emoji göremiyorum hatası nasıl çözülür? Çözüm çeşitlidir. İlk olarak Android sürümünün geliştirdiği emojiler ve IOS sürümünün geliştirdiği emojiler farklıdır. Bu emojiler sürüm özelliklerine göre yollandığında Android ve IOS’ta farklı veya hiç görünmeyebilirler. Bu hatanın çözümü oldukça basit. Telefonunuza bir emoji uygulaması yükleyip çalıştırmaya başladığınızda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Öte yandan Instagram uygulamasının güncel olmaması da emojilerin görünmemesine neden olabilir. Telefonunuzun işletim sistemine göre APP Store veya Google Play Store üzerinden Instagram uygulamasını güncellediğinizde emojiler görünmeye başlayacaktır.

Android 4.4 sürümü ve daha alt sürüme sahip kullanıcılar bazı emojileri görememektedir. Bunun nedeni Android’in 4.4 sürümü altındaki kullanıcılarına artık sınırlı sayıda güncelleme göndermesidir. Çözümü oldukça basittir. Google Play Store üzerinden güncel bir klavye ve emoji içeren bir uygulama indirmelisiniz. Bu uygulamayı geçerli klavye olarak seçtiğinizde artık emojileri görebilirsiniz. Böylece Instagram’da emoji göremiyorum hatası ve çözüm yollarından bahsettik. Bu yollardan birisi kuşkusuz güncel emojileri görebilmenizi sağlayacaktır.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!