Windows 10 Kapanmıyor, Yeniden Başlatıyor Çözümü

Windows 10 Kapanmıyor, Yeniden Başlatıyor Çözümü Birçok kullanıcı tarafından araştırılan Windows 10 kapanmıyor, yeniden başlatıyor çözümü için sizlere detaylı bir yazı sunuyoruz. Windows 10 kapanmama sorununu birçok bilgisayar kullanıcısı yaşayabiliyor.

Bu sorunun ana nedeni otomatik kurtarma sistemi yüzünden oluyor. Sistem kapanmaya başladığı zaman yeniden başlatma devreye giriyor. Otomatik kurtarma sistemi bilgisayar üzerinde ortaya çıkan hataları gidermek için kullanılır. Hata sonrası bilgisayarı kapatmak istediğiniz sistem devreye giriyor.

Windows 10 Kapatma Çözümü Nedir?

Windows 10 kapanma sorununu çözmek için bazı adımları takip edebilirsiniz. Bunun için;

  • Masaüstünde sağ tıklayarak özellikler bölümünü seçin.
  • Gelişmiş Sistem Ayarlarına girerek ‘Gelişmiş’ sekmesini işaretleyin.
  • Başlangıç ve Kurtarma bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümüne tıklayın.
  • Sistem Hatası bölümünden Otomatik olarak yeniden başlama seçeneğini kaldırın.

Bu işlemden sonra bilgisayarınız yeniden açılmayacaktır. Windows 10 işletim sisteminde görülen bu hata kullanıcıların canını bir hayli sıkabiliyor. Otomatik yeniden kurtarma seçeneğinin aktif bir hale gelmesi yeniden başlatma sorunlarını tetikliyor. Hızlı başlatmayı etkin hale getirdiğiniz zaman bilgisayarınızı kapatsanız bile sistem tam olarak kapanmamaktadır. Bir nevi uyku moduna geçmektedir. Kapatma sırasında sabit sürücülere küçük bir önyükleme dosyası kayıt edilir. Bilgisayar tekrar açıldığı zaman işletim sistemi bu dosya üzerinden işlemlerini devam etmenizi sağlar.

Windows 10 Yeniden Başlatma Problemi

Windows 10 kapatma sorununu çözerken üst tarafta yer alan adımlardan olumlu sonuç alamadıysanız farklı bir yöntem daha bulunuyor. Bu problemleri güç planları nedeniyle de ortaya çıkabilir. Kapatma tuşunun farklı bir fonksiyona atanması problemi tetikleyebilir. Fonksiyon ayarlarını kontrol etmek için;

  • Windows ve R tuşuna aynı anda bastıktan sonra karşınıza çalıştır ekranı gelecektir.
  • Ekran üzerindePowercfg.cpl yazın ve enter tuşuna basın. Karşınıza düzenleme ekranı gelecektir
  • Gelen fonksiyon ekranı üzerindegerekli düzenlemeleri yaparak değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

Windows 10 kapanmıyor, yeniden başlatıyor çözümü için bu adımları takip edebilirsiniz. Birçok kullanıcı iki yöntemi kullanarak sorunlarını çözebiliyor. Eğer iki yöntemde işe yaramadıysa bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Güncel şekilde ortaya çıkan Windows 10 kapanma sorunu genel olarak yazılım kaynaklıdır. Bu sorunla karşılaşıyorsanız içeriğimizdeki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!