Whatsapp Tek Seferlik Mesaj Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Whatsapp uygulaması için yeni bir özellik geliştirildiği hakkında bazı bilgiler yayılmaya başladı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, tek seferlik gösterilen mesajlar gönderebilecekler. Şu anda video ve fotoğraflar için geçerli olan bu özellik çok yakında yazılı mesajlar için de geçerli olacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yeni bir özellik üzerinde sıkı bir çalışma yürütüyor. WhatsApp’ın son Android beta güncellemesinde ortaya çıkan bu özellik, kullanıcı deneyimini iyileştirmeye yönelik bazı özellikler içeriyor. Aslında bu özellik herkese hitap etmese de bir kesim kullanıcının merakla bu özelliği beklediği biliniyordu. Peki, bu özelliğin kullanıcılara sunduğu özellikler nelerdir?

Whatsapp uygulaması, daha önce fotoğraf ve videolar için tek kullanımlık içerikler gönderilmesine izin veren bir özellik yayınlamıştı. Kullanıcılar bu özellik sayesinde karşı tarafa sadece bir kere görüntülenebilen fotoğraf veya video gönderebiliyorlardı. Android beta güncellemesinde görünen yeni bir özellik ile tıpkı fotoğraf ve videolarda olduğu gibi tek kullanımlık yazılı mesajlar da karşı tarafa gönderilebilecek. Gönderilen bu mesajları, karşı taraf sadece tek bir kere görüntüleyecek ve sonrasında bu mesaja erişim olmayacak.

Tek Seferlik Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılacak?

Whatsapp’ın yeni özelliğinin kullanımı tıpkı fotoğraf ve videoda olduğu gibi oldukça kolay kullanılabilecek. Sohbet ekranında gönderme butonunda bir kilit işareti eklenecek. Tek seferlik mesaj özelliği açıldığında bu kilit işaretli buton görünecek ve bu buton yardımıyla karşı tarafa tek seferlik mesaj gönderilebilecek. Karşı taraf ise yine önceki özellik gibi tek seferlik yazı mesajının üzerine tıklayarak tef seferlik bu mesajı görüntüleyebilecek.

Whatsapp tarafından bu özellik ile ilgili herhangi bir şekilde resmî açıklama yapılmadı. Sadece Android beta sürümün bir tanesinde görülen bu özelliğin kesin olarak hayata geçirilip geçirilmeyeceği de aslında kesin olarak bilinmiyor. Ancak zaten fotoğraf ve video konusunda aktif bir özelliğin devamı olduğu için birçok kişi tarafından ilerleyen günlerde uygulamaya bu özelliğin de gelmesi bekleniyor.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!