Twitter Blue Yeni Özellikleriyle Tekrar Yayınlanacak

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra adeta bir kaos ortamı yaratan “Twitter Blue” ve mavi tik meselesi geçici bir süreliğine askıya alınmıştı. Twitter’ın resmi hesabından yapılan açıklamaya göre, Twitter Blue yeni özellikler ile tekrardan yayınlanacak.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, büyük sosyal medya sitesini satın aldığı günden itibaren en çok sahte hesaplar ile başa çıkmak üzere projeler geliştirdi. Sahte hesaplar ve botlar ile mücadele etmek için geliştirmiş olduğu sistemlerden bir tanesi de elbette “Twitter Blue” sistemiydi. Bu sistem ile bot hesapların tamamen önüne geçmeyi hedefliyordu.

Twitter Blue sistemi ile ayda 8$ gibi bir ücret karşılığında doğrulanmış hesap olunabiliyordu. Ancak bu durumu suistimal eden birçok insan ünlüleri taklit ederek sahte ünlü hesapları açmıştı ve Twitter adeta kaosa doğru sürüklenmişti.

Yeni Twitter Blue Farklı Önlemler ve Özellikler ile Gelecek

Neredeyse herkesin şahitlik ettiği Twitter Blue kaos ortamından sonra yayından kaldırılan özellik, yine aynı fiyat üzerinden ve çok daha fazla özelliği bünyesine katarak yayınlanacak. Ancak bu sefer Twitter Blue satın alan üyeler, bu özellik aktif edilmeden önce bir denetimden geçirilecekler. Mavi tik bu denetim sonucuna göre kullanıcılara verilecek. Hatta eğer kullanıcılar isimlerini veya fotoğraflarını değiştirirlerse mavi tikleri tekrar incelemeden geçene kadar kaldırılacak. Bu sayede geçen seferki gibi bir kaos durumunun oluşmasının önüne geçilecek.

Apple kullanıcıları yeni özelliğin ödeme sistemi konusunda bazı sorunlar ile karşılaşıyorlar. iOS kullanıcıları Apple’ın %30 gibi bir payı kesmesi sebebiyle 8$ yerine 11$ ödeme yapacaklar.

Twiter Blue Sisteminin Yeni Özellikleri

  • Twitter üzerinde Blue üyelerinin gönderileri öncelikli olarak yayınlanacak.
  • Twitter Blue üyeleri çok daha uzun süreli ve 1080p kalitede videolar paylaşabilecekler.
  • Bu kullanıcılar normal üyeliklere göre yarı yarıya daha az reklam görecekler.
  • Blue üyeleri kendi gönderilerini düzenleyebilecekler.
  • Twitter’a resmen eklenmesi planlanan özellikleri ilk olarak deneyimleme fırsatına erişebilecekler.
Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!