Sen de Ekle Instagram Tehlikeli Mi?

Instagram uygulamasının yeni özelliği olan sende ekle ile kullanıcılar hikayelerinde özel hayatı ile ilgili hikayeler paylaşmaktadır. Akımlar için de fotoğraflar, evcil hayvanlar ve çeşitli konular belirlenmektedir. Bu akımla ilgili olarak tehlike oluşturduğunu belirten uzman görüşleri vardır. Özel alanlar siber ortamlardan tutun da 3. Şahıs şirketlerine kadar pk çok lan kullanılmaktadır. Peki gerçekten sen de Instagram tehlikeli mi?

Seçile konu fark etmeksizin yapılan paylaşım sizi takip eden ya da etmeyen kullanıcılar tarafından rahatlıkla görülebilmektedir. Uzmanlar da bu konu hakkında özelliği kullanacak olan sosyal medya kullanıcılarını uyarmaktadır. Bu yüzden paylaşımları kimlerin görebileceğini iyi bir şekilde analiz etmek ve tedbirli olmak önemlidir.

Her Akım Güvenli Midir?

Sen de ekle özelliği ve diğer tüm akım haline gelen özellikler gerçekten kullanıcılar için tehdit oluşturmaktaysa bunu engellemekte fayda var. Akıma başlamadan ve özellikleri kullanmadan önce her akım güvenli midir? Hakkında emin olunması gerekmektedir. DPC Kişisel Veri Koruma Danışmanlığı CEO’su olan Avukat Sefa Karcıoğlu’na göre: Instagram kullanılırken verdiğimiz onaylar gereği verilerimiz 3. Kişilerle paylaşılmaktadır. Bu izni verenler kullanıcılar olduğu için bu noktadan sonra ne gibi paylaşımlar yapılacağına dikkat edilmelidir.

Özel hayatınızla ilgili detayları siz paylaşmadığınız sürece başkalarının görmesi mümkün değildir. Bu yüzden paylaşımı yaptıktan sonra kullanıcıların bunları görmesi de olası. O halde sonrasında bundan pişmanlık duymamak ve tehlike oluşturmamak adına paylaşımlara dikkat etmek gerekir.

Sen de Ekle Neleri Görebilir?

Size ait olan bir kilit ekranını ancak siz görebilirsiniz. Lakin bunu paylaşırsanız sonrasında herkesin bunu görmesini sağlamış olursunuz. Bu yüzden de bir yazılım şirketinin size ait olan bir kilit ekranını görme ihtimali hiç yoktur. Ancak bu gibi akımlarla rahatlıkla görebilmektedir. Buna ek olarak sen de ekle neleri görebilir? Diyenler için siz ne paylaşırsanız onlar görünür diyebiliriz.

Paylaşımlarınızın hem pazarlama alanında hem reklam amaçlı olarak siber zorbalar tarafından da kullanılması mümkün. Özetle sen de Instagram tehlikeli mi? sorusunun yanıtını kullanıcılar lehine ya da aleyhine dönüştürebilir.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!