Instagram Mesaj Kısıtlama Nedir?

Instagram kullanıcılarına sürekli olarak pek çok yenilik sunmaktadır. Bu yenilikler Instagram kullanımını kolaylaştırmakla beraber içerikleri zenginleştirme ve çeşitlendirme amacı taşımaktadır. Sunulan yeniliklerden biri de mesaj kısıtlamadır. Peki Instagram mesaj kısıtlama nedir, nasıl yapılır? Cevabını yazımızda bulmanız mümkün.

Instagram’da Birini Kısıtladığımızda Ne Olur?

Instagramda birini kısıtlamanın kişiye özel birçok sebebi olabilir. Instagram’da birini kısıtladığımızda ne olur? Bu soruyu kısaca cevaplamak gerekirse kısıtlanan kişinin yolladığı mesajları okuduğunuzda karşı tarafa okundu yönünde bir bildirim gitmez, fotoğrafınıza veya durumunuza yorum yaptığında ancak yorumu gör butonunu kullanarak bu yorumları görebilirsiniz. En önemlisi de kısıtlanan kişi sizin ne zaman çevrimiçi olduğunuzu görememektedir.

Instagram Mesaj Kısıtlama Nedir?

Instagram mesaj kısıtlama nedir? Instagram mesaj kısıtlama, Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerden biridir. Kullanıcılar istedikleri durumlarda mesaj kısıtlamasını devreye sokarak istenmeyen mesaj bildirimlerini almamakta ve mesajların okunup okunmadığını karşı taraf görememektedir. Aynı zamanda çevrimiçi görünme özelliği de kısıtlama ileberaber kapatılır. Gelen mesajlar DM kutusu içerisindeki mesaj istekleri bölümüne iletilir ve ancak kullanıcı mesajı kabul ettiğinde mesajlaşma işlemi başlar.

Instagram mesaj kısıtlama, bu özelliği tercih eden kullanıcının isteğine göre uzatılabilir veya kısalabilir. Kullanıcı istediği zaman kısıtlamayı devreye sokma veya devre dışı bırakma seçeneğine sahiptir. Aynı zamanda Instagram mesaj kısıtlama, bir kişiye uygulandığı gibi, bir gruba veya Instagram sayfasına da uygulanabilir.

Instagram Mesaj Kısıtlama Nasıl Yapılır?

Instagram mesaj kısıtlama nasıl yapılır? Bu oldukça kolaydır. İlk olarak mesaj almak istemediğiniz kişinin profiline girmelisiniz. Ardından sağ üst köşede üst üste üç nokta göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda engelle, şikâyet et, takipçiyi çıkar, hikayeni gizle ve kısıtla gibi öneriler çıkacaktır. Kısıtla önerisini seçtiğiniz anda bir bildirim görünecek ve kişi kısıtlanacaktır.

Eğer kısıtladığınız kişinin kısıtlamasını kaldırmak istiyorsanız yine aynı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Kısıtlamasını kaldırmak istediğiniz kişinin profiline giderek kısıtlamayı kaldır seçeneği ile kısıtlamayı kaldırabilirsiniz. Kısıtlama ücretsizdir ve bütün Instagram kullanıcılarına sunulmaktadır. Böylece Instagram mesaj kısıtlama nedir ve nasıl yapılır? Siz de öğrenmiş oldunuz. Eğer rahatsız olduğunuz bir durum var ise kısıtlamayı devreye sokarak Instagram’ın keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!