iPhone IMEI Kopyalanabilir Mi?

Telefon kimliğini tanımlayan iPhone IMEI kopyalanabilir mi? IMEI, telefonunuzun uluslararası kimliğidir. IMEI numarasıcihaza bağlıdır. Telefon takibinin yapılmasıiçin bu bilgilere ihtiyaç vardır.

IMEI Ne İşe Yarar?

Her telefonun IMEI numarası farklıdır. Bu numara telefonun kimliğini ifade eder. IMEI numarası yer tespiti ve dinleme için kullanılır. Ayrıca cihazla ilgili bilgilerin bulunmasına yardımcı olur. Telefonunuz çalındığı zaman IMEI numarasını vererek takibini gerçekleştirebilirsiniz. Talepleriniz sonrasında IMEI numarası üzerinden telefonlarınızda iletişime kapatılır.

Kopyalanan Cihaz Ne Demektir?

Her cihazın farklı bir IMEI numarası yer alır. Birden fazla cihazın aynı IMEI numarası ile üretilmesi mümkün değildir. Bu gibi durumlarda ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. BTK sadece benzersiz IMEI numarasına sahip telefonların kullanımına izin verir. Aynı IMEI numarasına sahip birden fazla cihazın kullanılması sistem tarafından otomatik olarak algılanır. Daha sonra İphone kimlik bilgileri kopyalanan cihaz uyarısıyla telefon iletişime kapatılır. Birden fazla cihaz IMEI numarasına sahip olursa numaranın klonlandığı anlaşılır.

İphone IMEI Numarası Kopyalanırsa Ne Yapılmalı?

IMEI numarası klonlandığı zaman hakkınızı arayabilirsiniz. IMEI’si klonlanan cihazınızın faturası bulunuyorsa bu faturayı kullanabilirsiniz. Telefon faturasını almak için markanın Türkiye’deki distribütörüne taleplerinizi iletebilirsiniz. Daha sonra telefonun size ait olduğunu gösteren kimlik fotokopisi, telefonun faturası, modeli ve IMEI numarası gibi bilgileri vermelisiniz. Ayrıca cihazda bulunan SIM karta ait numara da talep edilir. Dilekçeyi hazırlayarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Belge ve taleplerinizi distribütöre ilettikten sonra firma tarafından işlemlere devam edilir. IMEI numarası klonlanan cihazı başvuru sırasında verdiği telefon numarası ile kullanabilirsiniz. Farklı numaralarla bu cihazı ne yazık ki kullanamayacaksınız. Bu sorunun ana nedeni ise IMEI numarasının sadece sizin kullanacağınız şekilde ayarlanmasıdır. IMEI numarasının kopyalandığı cihaz, Türkiye içerisinde başka hiçbir telefon numarası ile kullanılmayacaktır. Bu durum birçok telefon sahibini de rahatsız etmektedir. iPhone IMEI kopyalanabilir mi? Her cihazda olduğu gibi İphone telefonların IMEI numarası da kopyalanabilir. Replika cihazların artması nedeniyle kopyalama sayısında da ciddi bir artış meydana gelmiştir. Cihaz üzerinde kullanılan telefon numarasını değiştirecekseniz başvuruyu tekrar yapmanız gerecektir. Aksi durumda cihazın iletişime açılması imkansızdır.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!