iPhone 14 Pro Max Telefon İncelemesi

iPhone 14 Pro Max Telefon İncelemesi iOs 16 işletim sistemini kullanan ve OLED 6.7 ekran boyutuna sahip olan iPhone 14 Pro Max A16 biyonik işlemci taşıyor. Ayrıca 6 GB ram ve 4.323 mAh bataryası telefonu 1 gün kesintisiz besliyor. Cihazın genel teknik özellikleri liste olarak şöyle sıralanabilir:

  • İşletim sistemi iOs 16
  • Ekran OLED 6.7 inç
  • İşlemci A16 biyonik işlemci
  • bellek 6 GB
  • Pil 4.323 mAhlion pil

iPhone 14 Pro Max Telefon Teknik Özellikleri

Geçen yılki iPhone 12 Pro ile karşılaştırıldığında, iPhone 14 Pro Max çok büyük bir gelişmenin ürünüdür. 1 HzProMotion yenileme hızına sahip daha büyük boyutta 6,7 inç ekrana, 48 megapiksel sensöre sahip 24 megapiksel ana kameraya ve ultra geniş kamera merceğine sahiptir. Buna ek olarak, yeni model geliştirilmiş bir pil ve kamera performansı, daha iyi ekran kullanımı ve birinci sınıf bir tasarım sunuyor. Aynı zamanda serideki her zaman açık ekrana sahip ilk iPhone’dur. Bu özelliğin gelecekteki tüm iPhone modellerinin temel dayanağı olmaya devam etmesi muhtemeldir.

Bu telefon, onu uzak yerlerde vakit geçiren insanlar için mükemmel bir seçim haline getiren birkaç temel güvenlik özelliğiyle birlikte gelir. Örneğin, uzak bir konumun ortasındayken acil servisleri aramak veya bir arkadaşınıza veya aile üyenize medya göndermek için kullanılabilecek bir “SOS Acil Durum” özelliği ile donatılmıştır. Bu özellik, sinyal olmadığında uydulara bağlanır ve acil servisleri otomatik olarak arar. Bu sistem ABD ve Kanada’da mevcuttur ve ilk iki yıl boyunca kullanıcılar için ücretsizdir.

iPhone 14 Pro’nun ekranı, yeni bir TrueDepth kamera sistemini barındıran hap şeklinde yeni bir oyuğa sahiptir. Ayrıca videoyu dengeleyen bir “Eylem Modu” vardır. Yeni ekran, iOS 16’nın harika görünmesini sağlar ve kilit ekranını düzenlemek ve widgetlar eklemek kolaydır. Ayrıca saat yazı tipini değiştirebilir ve birden çok kilit ekranı oluşturabilirsiniz.

iPhone 14 Pro Max Telefon Teknik Özellikleri

iPhone 14 Pro ayrıca 3x optik yakınlaştırmalı yeni bir telefoto lense sahiptir. Daha geniş odak uzaklığı, manzaranın daha fazlasını çerçeveye almanızı sağlar. Ayrıca düşük ışıkta daha yüksek kaliteli bir makro fotoğraf sunabiliyor. Bunlara ilaveten kamera, doğal renk üretimi ve geniş açılı bir lens sunar. iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı, fotoğraflarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza yardımcı olur. Her zaman açık ekran, geleneksel kilit ekranlarından daha fazla bilgi gösterebilir. Ayrıca bir yemek siparişinin, yolculuk paylaşımının veya başka bir görevin gerçek zamanlı ilerleme sürecini gösterebilir.

Açık ekran, cihazda ne kadar pil kaldığını da söyleyebilir. Ayrıca acil durum irtibat kişilerini bilgilendirebilir veya Apple’ın aktarma merkezine sorular sorabilir. Yardıma ihtiyacınız olursa iPhone 14 Pro, acil durum servislerini otomatik olarak arayacaktır. Hepsi yeniden bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için tasarlandı.

Yeni modelde ayrıca trafik kazalarını tespit eden ve acil durum servisleriyle otomatik olarak iletişime geçen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik, yükseltilmiş ivmeölçer, jiroskop ve jiroskop kullanır. Kilitlenme Tespiti, gelecekteki tüm iPhone modellerinin bir özelliği olmaya devam edecek gibi görünüyor.

iPhone 14 Pro ayrıca, bilgileri akıcı ve gerçek zamanlı bir şekilde görüntüleyen Dynamic Islandadlı yeni ve gelişmiş bir özelliği de kullanıma sunuyor. Örneğin artık bir yemek siparişinin veya yolculuk paylaşımının ilerlemesini gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Ayrıca hava durumunu, tahmini hava durumunu ve diğer istatistikleri de görebilirsiniz. Kullanması çok eğlenceli ve aktivitelerinizi takip etmenin iyi bir yolu.

iPhone 14 Pro, sınıfındaki en iyi cihazdır. Piyasadaki en donanımlı telefonu istiyorsanız ve güvenli bir yatırım arıyorsanız, satın almanız gereken telefondur. Ayrıca rakipsiz pil ömrüne sahip bir telefona ihtiyaç duyanlar için harika bir seçim olacağı açıktır. Makine 27 Watt hızlı şarj ve 20 Watt kablosuz şarj desteği de sunuyor.

iPhone 14 Pro Max Eksileri

  • Yavaş şarj olma
  • Hafif olmaması
  • iOs 16 işletim sisteminin üst versiyon olmaması
  • Pahalı fiyat
Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!