WiFi Şifresi Öğrenme

WiFi şifresi öğrenme işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleşir. Kablosuz ağ kullanıcıları zaman zaman şifrelerini unutabilir ya da cihaz değişikliğinden dolayı yeniden şifre girmeleri gerekebilir. Böyle durumlarda unutulan veya yenilenmesi gereken şifreyi tekrardan öğrenmek oldukça basittir. Sadece birkaç adımda şifre öğrenilebilir.

İnternet şifresinin girilmesi gereken yer telefon, bilgisayar ya da tablet olabilir. Tüm bu cihazlar için şifre öğrenmek farklı şekillerde olsa da hepsinde çözüm oldukça basittir. Şifreyi öğrenmek ve yeniden cihazlara girmek için şifre öğrenme aşamalarına göz atabilirsiniz.
Modemin Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Unutulan WiFi ve modem şifresini tekrardan öğrenmek için seçebileceğiniz birkaç çeşit yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden birisi seçilerek unutulan şifre kolaylıkla öğrenilebilir ve yenilenebilir. İşte unutulan modemin şifresini öğrenmek için tercih edilebilecek yöntemlerden bazıları;

  • Modem Sıfırlama; modemin arkasında yer alan reset deliği ile bir iğne ile bastırılır. Bu işlem modem kapanıncaya kadar devam ettirilir. Bu şekilde modem yeniden başlatılır. Ardından modemi için varsayılan şifre ile bağlanılabilir.
  • Arayüz ile Modem Sıfırlama; ilk olarak modemin ara yüzüne giriş yapılır ve ayarlar sayfasına giriş yapılır. Buradan da sıfırlama işlemi yapılarak varsayılan şifreyle tekrar bağlanılabilir.
  • Üretici Firma; modemin üreticisi olan firma ile iletişim kurularak şifrenin unutulduğu bildirilir. Buradan gerekli bilgilerle birlikte şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirilir.

Servis Sağlayıcı; hiçbir şekilde şifreye erişemeyen kişiler son olarak servis ile iletişim kurarak yardım alabilirler. Bu servis eve gelerek sorunu bulabilir ve çözüm oluşturabilir.

Tüm bunlar modem şifresi unutulduğu takdirde uygulanabilecek yöntemlerdir. Sırasıyla denenen bu yöntemler sonrasında bir sonuç elde edilemiyorsa sorun servisler ile çözülebilir. Servise ulaşmak için verilen numaralar kullanılabilir.

Modemin Altındaki Şifre Nedir?

Modemin altında yazan WiFi şifresi, modem ilk kurulduğunda ve faaliyete geçtiğinde kullanılan şifredir. Bu şifre modemin resetlenmesi sonrasında da kullanılmaktadır. İlk şifre olarak kabul edilebilir ve istendiği zaman değiştirilebilir. Modemin arkasında ya da altında yer alan bu şifreler kişilerin ilk defa internete bağlanmaları sırasında kullanacakları şifrelerdir.

Şifresini unutan, modemi sıfırlayan ya da herhangi bir nedenden dolayı şifreyi değiştirmek isteyen kişiler verilen yöntemler ile bunu rahatlıkla yapabilirler. Modemin altındaki şifre silindiği takdirde servis ile iletişime geçilebilir ve şifre sıfırlaması yapılabilir.

WiFi Şifresi Nerede Olur?

WiFi şifresi, modemin alt kısmında yazmaktadır. Buradan şifreyi görmek ve bilgisayara ya da telefona girmek oldukça kolaydır. Aynı zamanda şifre modem ara yüzü ile de öğrenilebilir. Bunun için yapılması gereken ise ilk olarak tarayıcıya girmek ve 192.168.1.1 adresini yazmaktır. Sonrasında açılan sayfaya bilgiler girilir ve ayarlar kısmına gidilir. Ayarlardan şifre öğrenilebilir ve hatta değiştirme işlemi de yapılabilir. Bu şekilde birkaç farklı şekilde kablosuz ağ şifresi öğrenilebilir. Modemin kendisinden ve ara yüzünden şifreleri öğrenmek için ister sadece modemi, isterseniz de internet tarayıcınızı kullanabilirsiniz.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!