Samsung Odak Modu Nedir?

Samsung marka telefonları gün geçmiyor ki yeni özellik eklemesi samsung odak modu nedir konusu özellikle samsung marka telefonlarda belki de en dikkat çeken özellikler arasında yer almaktadır. Buna bağlı olarak odak özeliğini etkinleştirmek için izlemeniz gereken adımlarda aşağıdaki gibidir.

Samsung modellerinde Dijital Denge gadget’lar, akıllı telefonların büyük bir parçasıdır. Burada ki tesisler daha sağlıklı kullanım ile beraber alışkanlıklarında oluşturmasını sağlamaktadır. Bu kısımda yer alan odak modu böyle bir araçtır. Özellikle tüm Samsung Android cihazlarda kullanılabilir.

Odak modu aslında hiç yabancı değil. IPhone ve İPad gibi cihazlar üzerinden de çokça karşılaştığımız bu özellik özellikle Samsung Andorid 10 modellerinde de karşımıza çıktı fakat İOS cihazlardan farklı olarak bazı özellikler bulunuyor.

Odak Modu Nedir?

Odak Modu özellikleri daha çok dikkat dağıtıcı unsurlar üzerinden ortadan kaldıran araçlardan birsidir. Benzer özellikler arasında yer alan  “rahatsız etmeyin lütfen” özelliğidir aslında. Yani telefonlarda herhangi bir işi olanlar için ayarlanmış bir özelliktir.

Burada özelikle Samsung marka modellerinde bazı uygulamaları seçmeniz durumunda karşımıza çıkan bu işlemin de ardından odak modunu açtığınız zaman onları açamazsınız veya onlardan bildirim alamazsınız. En dikkat dağıtıcı uygulamaları da bu şekilde karşınızda bulabilirsiniz.

Google Pixel Telefonlarda Odak Modu

Google Pixel telefonlar üzerinden ayrıca odak modu özelliği de önemlidir. Samsung olarak nitelendirilmeyen Android cihazlar ile daha benzer olacaktır. İlk önce ekranın üst kısmında yer alan sekmeyi iki kez aşağı kaydırın ve Ayarlar sekmesine geliniz.

Ayarlar sekmesinde yer alan Dijital Refah ve Ebeveyn Kontrol Araçları” sekmesine tıklayın.  Bu seçenekte yer alan “odak modu” seçeneğine geliniz. Bu kısımda yapılacak ilk şey, odak modunda olan telefonda engellemek istediğiniz uygulamaları seçmektir. Sekmeyi aşağıya kaydırın ve odaklamak istediğiniz uygulamaları seçiniz. Saat ayarlaması da yaparak uygulamaları kullanmak istediğiniz ya da rahatsız etmeyin seçeneği sayesinde bildirim almak istediğiniz saatleri de bu kısımda ayırabilirsiniz.

Burada odak modunu aktif hale getirmek için hızlı ayarlar sekmesi üzerinden kutuya gelmeniz yeterlidir. Aynı zamanda bu kutucuklar üzerinden kapatabilir ve kısa bir süre duraklatmak için bildirime ara ver sekmesine de tıklayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Telefonlarda Odak Modu

Google Pixar telefonlarda gördüğümüz odak modu Samsung odak modu farklıdır.

  • Öncelikle bildirim çubuğunu aşağıya kaydırın dişli simgesine dokunun.
  • “Dijital Refah ve Ebeveyn Kontrol Araçları”. Sekmesine basın
  • Odak modu sekmesine gelin “ek” seçeneğine tıklayın
  • Odak moduna ad verin ve kaydedin.
  • Burada ayarlamak istediğiniz uygulamayı seçin ve saatin seçin

Burada izlediğiniz adımlar sayesinde samsung odak modu işlemlerini yaparak uygulamaları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!