Android Cihazlarda Telefonun Feneri Nasıl Açılır?

El feneri, kamera led ışığını kullanarak karanlık ortamları aydınlatmamıza yardım eden bir özelliktir. El feneri uzun süredir telefonlarımızda yer alan ücretsiz uygulamalardan biridir. Android cihazlarda el fenerini açmak her ne kadar kolay olsa da bunun birçok yolu vardır.

  • Bildirim Çubuğundan El Feneri Açma

Android cihazınızın ekran kilidini açın ve Android cihazınızın en üst kısmında bulunan bildirim çubuğunu aşağıya doğru çekin. Bildirim çubuğunda yer alan hızlı ayarlar menüsünde el feneri simgesi yer almaktadır. Simgenin üzerine dokunduğunuzdatelefonun fenerini açmış olursunuz. El fenerini kapatmak istediğinizde aynı simgeye dokunmanız yeterli olacaktır.

  • Uygulamaları Kullanarak El Fenerini Açma

Android cihazınızı ekran şifrenizi girerek açın ve cihazda bulunan uygulamalara erişmek için Menü simgesine dokunun. Play Store uygulamasından Torch veya Flashligt adlı elektrikli ampul veya meşale simgesi olan uygulamalardan birini cihazınıza indirin. Cihazınızda hangi uygulama mevcutsa uygulamaya giriniz. Uygulama üzerindeki el fenerine dokunarak el fenerini aktifleştirin. El fenerini kapatmak istediğinizde ise uygulama üzerindeki el fenerine tekrar dokunarak kapatın.

  • Ses Düğmeleri İle El Fenerini Açma

Bu özelliği kullanabilmeniz için cihazınıza Torchie-Volume Button Torch uygulamasını indirmelisiniz. Play Store’ den reklam içermeyen bu uygulamayı indirdikten sonra uygulama ayarları kısmındanerişebilirlik hizmeti izni vermeniz gerekmektedir. İzin verdikten sonra ses düğmeleri ile el fenerini açıp fenerin parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

  • Telefonu Sallayarak El Fenerini Açma

Android cihazınızda yerleşik hareket desteği yoksa Shake Flashligt adlı bir uygulama indirmelisiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzu sallayarak el fenerini aktifleştirebilirsiniz tekrar sallayarak kapatabilirsiniz. Fakat telefonunuz cebinizdeyken sallanacağı için yanlışlıkla açılabileceğini unutmayın.

Categories
ShentaWp Ayar
Duyuru: Web Site Tasarımında %50 İndirim

Hemen kapsamlı hizmetlerimizi inceleyin!